گرچه ویندوز ۱۰ نام آخرین محصول شرکت مایکروسافت محسوب می‌شود، اما مراکز خبری Redstone را نام جدید برای سیستم عامل جدید مایکروسافت معرفی کرده‌اند.«براد سامز» از کارشناسان مرکز Neowin از راز مایکروسافت برای نام Redstone پرده برداشت و به نقل از منابع آگاه و موثق خود اعلام کرد که این عبارت یک به‌روزرسانی کلی برای نسخه بعدی ویندوز است که اوایل سال ۲۰۱۶ به دست کاربران جهانی می‌رسد.
ویندوز ۱۰ که از مدت‌ها قبل با نام Threshold شناخته می‌شد این روزها مراحل تکمیل خود را پشت‌سر می‌گذارد و این طور که مدیران ارشد مایکروسافت اعلام کردند، نسخه نهایی آن تابستان امسال عرضه می‌شود.
منابع آگاه توضیح دادند که پاییز سال جاری برخی به‌روزرسانی‌های کوچک برای این سیستم عامل ارائه می‌شود که البته مایکروسافت آنها را با نام Threshold عرضه می‌کند.
در این به‌روزرسانی‌ها مایکروسافت سعی می‌کند حفره‌های امنیتی را از میان بردارد و همچنین برخی قابلیت‌های کوچک را در اختیار مشتریان خود بگذارد.
اما مایکروسافت برنامه بزرگی که برای تابستان/پاییز امسال در نظر گرفته است تا نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز را عرضه کند، اوایل سال ۲۰۱۶ نیز به اجرا می‌گذارد تا بر اساس آن بزرگ‌ترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ با نام Redstone عرضه شود.
باید توجه داشت که Redstone سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ یا ویندوز ۱۲ نخواهد بود. این همان ویندوز ۱۰ است که یک به‌روزرسانی کلی را دربر می‌گیرد.